Crypto Payment Gateway for WooCommerce - en to nl_BE translation catalogue (48 entries)

note: translators: 1: Plugin name 2: WC title & installation link 3: WCS title & installation link
en: %1$s requires %2$s & %3$s to be installed and activated to function properly.
nl_BE: %1$s vereist dat %2$s & %3$s geïnstalleerd en geactiveerd zijn om goed te functioneren.

en: Account Verification
nl_BE: Verificatie van de rekening

en: Add Text (Optional)
nl_BE: Tekst toevoegen (optioneel)

en: All businesses are required to go through our business verification process before accepting crypto payments.
nl_BE: Alle bedrijven moeten ons bedrijfsverificatieproces doorlopen voordat ze cryptobetalingen accepteren.

en: Bad attempt, invalid nonce for checkout_start
nl_BE: Slechte poging, ongeldige nonce voor checkout_start

en: Bad attempt, invalid nonce for payment form data request
nl_BE: Slechte poging, ongeldige nonce voor aanvraag betalingsformuliergegevens

en: Can't find it?
nl_BE: Kun je het niet vinden?

en: Click this page
nl_BE: Klik op deze pagina

en: Client ID
nl_BE: Klant ID

en: Client Secret
nl_BE: Geheim van de klant

en: Configure
nl_BE: Configureer

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Crypto Payment Gateway for WooCommerce
nl_BE: Cryptobetalingsgateway voor WooCommerce

en: Cryptocurrency Payment Gateway
nl_BE: Cryptocurrency betalingsgateway

en: Customize the way your checkout page looks
nl_BE: Pas het uiterlijk van uw kassapagina aan

en: Design
nl_BE: Ontwerp

en: Enable Debug Log
nl_BE: Debug-log inschakelen

en: Enable Test Mode
nl_BE: Testmodus inschakelen

en: Enable this option to log sensitive & important information when support is needed!
nl_BE: Schakel deze optie in om gevoelige & belangrijke informatie te loggen wanneer ondersteuning nodig is!

en: Enable TripleA Cryptocurrency Payments
nl_BE: TripleA Cryptocurrency betalingen inschakelen

en: Enjoying Crypto Payment Gateway for WooCommerce?
nl_BE: Genieten van Crypto Payment Gateway voor WooCommerce?

en: Fill in the form below with the information you received via email after creating your TripleA account.
nl_BE: Vul het onderstaande formulier in met de informatie die u via e-mail heeft ontvangen na het aanmaken van uw TripleA account.

en: for more information on where to find your Merchant Key, Client ID and Client Secret.
nl_BE: voor meer informatie over waar u uw Merchant Key, Client ID en Client Secret kunt vinden.

en: here
nl_BE: hier

en: here!
nl_BE: hier!

en: If you don't have a TripleA account yet, sign up for one
nl_BE: Als u nog geen TripleA-account hebt, meld u dan aan

en: Kindly send the documents listed
nl_BE: Gelieve de volgende documenten op te sturen

en: Merchant Key
nl_BE: Handelssleutel

en: No Logo
nl_BE: Geen logo

note: Description of the plugin/theme
en: Offer cryptocurrency as a payment option on your website and get access to even more clients. Receive payments in cryptocurrency or in your local currency, directly in your bank account. Enjoy an easy setup, no cryptocurrency expertise required. Powered by TripleA.
nl_BE: Bied cryptocurrency aan als betaaloptie op je website en krijg toegang tot nog meer klanten. Ontvang betalingen in cryptocurrency of in uw lokale valuta, direct op uw bankrekening. Geniet van een eenvoudige setup, geen cryptocurrency expertise vereist. Aangedreven door TripleA.

en: Only TestBTC will be available on checkout page!
nl_BE: Alleen TestBTC zal beschikbaar zijn op de afrekenpagina!

en: Order Status
nl_BE: Bestelstatus

en: Order will be marked as invalid, you may choose to refund the customer through your TripleA dashboard.
nl_BE: Bestelling wordt gemarkeerd als ongeldig, u kunt ervoor kiezen de klant terug te betalen via uw TripleA dashboard.

en: Pay with Cryptocurrency
nl_BE: Betalen met cryptocurrency

en: Payment Failed
nl_BE: Betaling mislukt

en: Payment mode
nl_BE: Betalingswijze

en: Please pay the exact amount. Avoid paying from a crypto exchange, use your personal wallet.
nl_BE: Betaal het exacte bedrag. Vermijd betaling vanaf een crypto-beurs, gebruik uw persoonlijke portemonnee.

en: Save Changes
nl_BE: Wijzigingen opslaan

en: Secure and easy payment with Cryptocurrency using the Triple-A.io service.
nl_BE: Veilig en gemakkelijk betalen met Cryptocurrency via de dienst Triple-A.io.

en: Select Image to load on checkout page
nl_BE: Selecteer een afbeelding om te laden op de afrekenpagina

en: Settings
nl_BE: Instellingen

en: Shopping cart contents were modified between the moment the cryptocurrency payment form was displayed and the moment the cryptocurrency payment was made.
nl_BE: De inhoud van het winkelwagentje werd gewijzigd tussen het moment dat het cryptocurrency-betalingsformulier werd weergegeven en het moment dat de cryptocurrency-betaling werd verricht.

en: Thank you for choosing Crypto Payment Gateway for WooCommerce. If you have found our plugin useful and makes you smile, please consider giving us a 5-star rating on WordPress.org. It would mean the world to us.
nl_BE: Bedankt voor het kiezen van Crypto Payment Gateway voor WooCommerce. Als u onze plugin nuttig heeft gevonden en u laat glimlachen, overweeg dan alstublieft om ons een 5-sterren beoordeling te geven op WordPress.org. Het zou de wereld voor ons betekenen.

en: to
nl_BE: naar

en: Verify Your Account
nl_BE: Uw account verifiëren

en: 👍 Yes, You Deserve It!
nl_BE: ja, je verdient het!

en: 💔 No Thanks
nl_BE: geen dank

en: 🔔 Remind Me Later
nl_BE: herinner me later

en: 🙌 Already Rated!
nl_BE: reeds gewaardeerd!
