Crypto Payment Gateway for WooCommerce - en to sv_SE translation catalogue (50 entries)

note: translators: 1: Plugin name 2: WC title & installation link 3: WCS title & installation link
en: %1$s requires %2$s & %3$s to be installed and activated to function properly.
sv_SE: %1$s kräver att %2$s & %3$s är installerade och aktiverade för att fungera korrekt.

en: Account
sv_SE: Konto

en: Account Verification
sv_SE: Verifiering av konto

en: Add Text (Optional)
sv_SE: Lägg till text (valfritt)

en: All businesses are required to go through our business verification process before accepting crypto payments.
sv_SE: Alla företag måste gå igenom vår verifieringsprocess för företag innan de kan ta emot kryptobetalningar.

en: Bad attempt, invalid nonce for checkout_start
sv_SE: Dåligt försök, ogiltig nonce för checkout_start

en: Bad attempt, invalid nonce for payment form data request
sv_SE: Fel försök, ogiltig nonce för begäran om betalningsformulärsdata

en: Can't find it?
sv_SE: Kan du inte hitta den?

en: Click this page
sv_SE: Klicka på denna sida

en: Client ID
sv_SE: Klient-ID

en: Client Secret
sv_SE: Kundhemlighet

en: Configure
sv_SE: Konfigurera

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Crypto Payment Gateway for WooCommerce
sv_SE: Crypto Payment Gateway för WooCommerce

en: Cryptocurrency
sv_SE: Kryptovaluta

en: Cryptocurrency Payment Gateway
sv_SE: Gateway för betalningar i kryptovaluta

en: Customize the way your checkout page looks
sv_SE: Anpassa hur din kassasida ser ut

en: Enable Debug Log
sv_SE: Aktivera felsökningslogg

en: Enable Test Mode
sv_SE: Aktivera testläge

en: Enable this option to log sensitive & important information when support is needed!
sv_SE: Aktivera det här alternativet för att logga känslig och viktig information när support behövs!

en: Enable TripleA Cryptocurrency Payments
sv_SE: Aktivera TripleA Cryptocurrency-betalningar

en: Enjoying Crypto Payment Gateway for WooCommerce?
sv_SE: Gillar du Crypto Payment Gateway för WooCommerce?

en: Fill in the form below with the information you received via email after creating your TripleA account.
sv_SE: Fyll i formuläret nedan med den information du fick via e-post när du skapade ditt TripleA-konto.

en: for more information on where to find your Merchant Key, Client ID and Client Secret.
sv_SE: för mer information om var du hittar din Merchant Key, Client ID och Client Secret.

en: here
sv_SE: här

en: here!
sv_SE: här!

en: If you don't have a TripleA account yet, sign up for one
sv_SE: Om du ännu inte har ett TripleA-konto, registrera dig för ett

en: Kindly send the documents listed
sv_SE: Vänligen skicka in de dokument som anges

en: Merchant Key
sv_SE: Nyckel för handlare

en: No Logo
sv_SE: Ingen logotyp

note: Description of the plugin/theme
en: Offer cryptocurrency as a payment option on your website and get access to even more clients. Receive payments in cryptocurrency or in your local currency, directly in your bank account. Enjoy an easy setup, no cryptocurrency expertise required. Powered by TripleA.
sv_SE: Erbjud kryptovaluta som betalningsalternativ på din webbplats och få tillgång till ännu fler kunder. Ta emot betalningar i kryptovaluta eller i din lokala valuta, direkt på ditt bankkonto. Njut av en enkel installation, ingen expertis inom kryptovaluta krävs. Drivs av TripleA.

en: Only TestBTC will be available on checkout page!
sv_SE: Endast TestBTC kommer att vara tillgängligt på kassasidan!

en: Order Status
sv_SE: Status för beställning

en: Order will be marked as invalid, you may choose to refund the customer through your TripleA dashboard.
sv_SE: Beställningen markeras som ogiltig och du kan välja att återbetala kunden via din TripleA-instrumentpanel.

en: Pay with Cryptocurrency
sv_SE: Betala med kryptovaluta

en: Payment Failed
sv_SE: Betalningen misslyckades

en: Payment mode
sv_SE: Betalningssätt

en: Please pay the exact amount. Avoid paying from a crypto exchange, use your personal wallet.
sv_SE: Betala det exakta beloppet. Undvik att betala från en kryptobörs, använd din personliga plånbok.

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Secure and easy payment with Cryptocurrency using the Triple-A.io service.
sv_SE: Säker och enkel betalning med kryptovaluta med hjälp av Triple-A.io-tjänsten.

en: Select Image to load on checkout page
sv_SE: Välj den bild som ska laddas på kassasidan

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Shopping cart contents were modified between the moment the cryptocurrency payment form was displayed and the moment the cryptocurrency payment was made.
sv_SE: Innehållet i kundvagnen ändrades mellan det ögonblick då formuläret för betalning med kryptovaluta visades och det ögonblick då betalningen med kryptovaluta gjordes.

en: Thank you for choosing Crypto Payment Gateway for WooCommerce. If you have found our plugin useful and makes you smile, please consider giving us a 5-star rating on WordPress.org. It would mean the world to us.
sv_SE: Tack för att du valde Crypto Payment Gateway för WooCommerce. Om du har funnit vårt insticksprogram användbart och får dig att le, kan du överväga att ge oss ett 5-stjärnigt betyg på WordPress.org. Det skulle betyda mycket för oss.

en: to
sv_SE: till

note: Author of the plugin/theme
en: TripleA Team
sv_SE: TripleA-laget

en: Verify Your Account
sv_SE: Verifiera ditt konto

en: 👍 Yes, You Deserve It!
sv_SE: 👍 Ja, du förtjänar det!

en: 💔 No Thanks
sv_SE: 💔 Nej tack

en: 🔔 Remind Me Later
sv_SE: 🔔 Påminn mig senare

en: 🙌 Already Rated!
sv_SE: 🙌 Redan betygsatt!
